Volvo
Strona główna
Aktualnie poszukujemy pracowników, więcej informacji tutaj.

NIJHOF-WASSINK SP. Z O.O. PRZEJMUJE DYSTRYBUCJĘ PASZY LUZEM DLA PROVIMI POLSKA SP. Z O.O. 

Provimi Polska Sp. z o.o. i Nijhof-Wassink Sp. z o.o. podpisały umowę w zakresie dystrybucji pasz luzem. Kontrakt pomiędzy obiema firmami wszedł w życie od 1 października. W jego wyniku Nijhof-Wassink stał się wyłącznym operatorem logistycznym dla tych produktów na terenie całego kraju.

W ramach pięcioletniej umowy z Provimi Polska (z opcją przedłużenia na kolejne 5 lat), międzynarodowa firma Nijhof-Wassink będzie odpowiedzialna za cały proces planowania
i realizacji dostaw pasz do klientów. Dzięki nowej współpracy, wszystkie działania zostaną scentralizowanie oraz w niedalekiej przyszłości stopniowo zautomatyzowane. Nijhof-Wassink będzie świadczyła usługi transportowe częściowo własnymi samochodami a częściowo przy wykorzystaniu podwykonawców.

„Transport będziemy prowadzić w oparciu o 20 dodatkowych nowych zestawów z wysokiej klasy naczepami, przystosowanymi do przewozu pasz” – powiedziała Sylwia Podlewska, Kierownik Działu Logistyki w Provimi Polska - „Ciągniki siodłowe oraz naczepy wyposażone są dodatkowo w automatyczny system dezynfekcji, co pozwala na szybkie odkażanie kół jezdnych przed wjazdem na wytwórnię oraz fermy naszych hodowców. Wszystkie samochody wyposażone będą również w system GPS, dzięki któremu w każdej chwili można określić położenie samochodu i oszacować planowany czas dojazdu, a tym samym lepiej zarządzać całą flotą.”

Dotychczas Provimi Polska prowadziło dystrybucję we własnym zakresie.

„Przeniesienie procesu dystrybucji paszy luzem na zewnątrz ma na celu optymalizację całego procesu oraz skoncentrowanie się na naszej podstawowej działalności, jaką jest produkcja paszy.” – powiedział Maciej Rybicki, Prezes Zarządu Provimi Polska. „Takie rozwiązanie przełoży się również na zadowolenie naszych klientów. Dążymy, aby pasze Provimi Polska były transportowane zgodnie z najwyższymi światowymi standardami, a dzięki zaawansowanemu systemowi zarządzania, nasze produkty będą docierały do odbiorców na czas.”

Dzięki nawiązanej współpracy, nowy tabor w radykalny sposób odmłodzi flotę transportową, dostarczającą pasze do naszych klientów. Zmiana ta będzie także widoczna poprzez nową wizualizację pojazdów zgodną z barwami Provimi Holding.

Wykorzystanie wieloletniego doświadczenia firmy Nijhof-Wassink w transporcie pasz luzem jest kolejnym elementem nowej strategii Provimi Polska. Jej celem jest dostarczanie klientom najwyższych światowych standardów na każdym etapie współpracy – od doradztwa żywieniowego, przez proces sprzedaży, aż po dostarczenie produktów do odbiorcy. Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwszy taki projekt dla grupy Nijhof-Wassink. Od ponad 10 lat świadczy ona podobne usługi w Holandii.

Nijhof-Wassink Sp. z o.o. z siedzibą w Kutnie, obecna w Polsce od 1990 roku, jest częścią holenderskiej grupy Nijhof Wassink, będącej operatorem logistycznym w zakresie materiałów sypkich luzem i płynów. Zajmuje się transportem drogowym i intermodalnym, świadczy usługi magazynowe, przeładunkowe oraz usługi 3PL. Spółka zatrudnia ponad 250 pracowników.


Projekt i wykonanie MegaKomp (c) 2006-2007